ЕВОЛЮЦІЯ РОМАНО-ГЕРМАНСЬКИХ МОВ У КОНТЕКСТІ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ: СОЦІОКУЛЬТУРНІ ВИКЛИКИ ТА ЛІНГВІСТИЧНІ ВЗАЄМОДІЇ

Автор(и)

  • Наіля Фаритівна Хайруліна ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» https://orcid.org/0000-0003-3983-3627

DOI:

https://doi.org/10.32782/philspu/2024.7.10

Ключові слова:

лінгвістика, німецька мова, англійська мова, романо-германські мови, компаративна лінгвістика, етимологія

Анотація

Стаття розглядає роль романо-германських мов в сучасній лінгвістиці, зосереджуючись на їхньому впливі та взаємодії в лінгвістичному середовищі. Значна увага приділяється етимологічному аспекту мов, що розглядає походження та еволюцію слів у романо-германських мовах. Аналізується взаємовплив лексики та граматики цих мов, виокремлюючи ключові фактори, які формують їхню сучасну структуру. Стаття розглядає також важливість романо-германських мов у сучасному світі, зокрема їх роль у міжнародних комунікаціях та в глобалізованому суспільстві. Автор досліджує, як ці мови впливають на формування культурного обміну та сприяють розвитку міжкультурного розуміння. Особлива увага приділяється інноваційним підходам у вивченні романо-германських мов, враховуючи сучасні методи та технології, що сприяють розвитку лінгвістичних досліджень. Мета цієї статті полягає в розгляді ролі романо-германських мов в сучасній лінгвістиці та вивченні їхнього впливу та взаємодії в лінгвістичному контексті та проаналізувати етимологічні особливості цих мов, висвітлити їхні взаємовідносини у сферах лексики та граматики, а також визначити їхню роль у сучасному глобалізованому суспільстві. Для досягнення поставленої мети використовуються різноманітні методи дослідження. Автор звертається до етимологічного аналізу слів, щоб вивчити їхнє походження та еволюцію в романо-германських мовах. Крім того, стаття використовує синтез лінгвістичних даних, щоб висвітлити спільні та відмінні риси цих мов, та включає аналіз їхнього впливу на міжнародні комунікації та культурний обмін. Завершальна частина статті ставить перед собою завдання визначити перспективи розвитку романо-германських мов у майбутньому, розглядаючи їхні можливості та виклики в контексті сучасних лінгвістичних тенденцій.

Посилання

Akramova Z. Konvertierende Wortbildung im romanisch-germanischen Vergleich: Monographie. Sciencia Scripts. 2023. 108 р.

Benveniste É., Skinner J. K., Meek M., Barthes R. Problems in General Linguistics. HAU. 2024. 350 р.

Bizzocchi A. Revising the History of Germanic Languages: The Concept of Germany. International Journal of Language and Linguistics, 2031, 9(1), рр. 1-5.

Brakhage L. E. Linguistic attitudes: understanding generational communication biases to improve organizational culture. Independently published. 2024. 167 p.

Darvin R., Sun T. Intercultural Communication and Identity (Elements in Intercultural Communication). Cambridge University Press. 2024. 68 р.

Hudley A., Mallinson C.,Bucholtz M. Inclusion in Linguistics. Oxford University Press. 2024. 472 р.

Khairulina N. et al. Modern Linguistic Trends in Developing Romance and Germanic Languages in the Intercultural Dimension. International Journal of Language and Linguistics. 2024, Volume 74, Issue 3, рр. 26-31

Kreuz R. Linguistic Fingerprints: How Language Creates and Reveals Identity. Prometheus. 2023. 256 р.

Kuzmenko T., Fakhurdinova F., Perova P., Stativka O., & Pashchuk Y. Modern european professional experience of the translator of romano-germanic languages. Laplage Em Revista, 2021, 7, рр. 408-415.

Matthews P. H. The Concise Oxford Dictionary of Linguistics. Oxford University Press. 2014. 443 р.

Montrul S., Polinsky M. The Cambridge Handbook of Heritage Languages and Linguistics. Cambridge University Press. 2024. 988 р.

Park-Johnson S., Shin S. J. Linguistics for Language Teachers: Lessons for Classroom Practice. Routledge. 2020. 218 р.

Pereltsvaig A. Languages of the World: An Introduction. Cambridge University Press. 2020. 502 p.

Yule G. The Study of Language. Cambridge University Press, 2022. 404 р.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-12-11