СУЧАСНИЙ СТАН РОЗВИТКУ АМАТОРСЬКОГО ФУТБОЛУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.32782/olimpspu/2024.1.15

Ключові слова:

футбол, Сумська область, чемпіонат, аматорські змагання.

Анотація

Невід’ємною частиною сучасного суспільного життя є масові спортивні заходи, які відвідують численні вболівальники тих чи інших видів спорту. Одним із найбільш популярних спортивних видовищ, безперечно, є футбол. Футбол є складником фізичної культури і спорту й частиною культурного життя суспільства, що сприяє збереженню та зміцненню здоров’я людини, розвитку її фізичних і морально-вольових здібностей, організації змістовного дозвілля [1]. За більш ніж 130 років існування цей вид спорту став найпопулярнішим видом спорту у світі як за кількістю відвідувачів футбольних матчів, так і за кількістю людей, що займаються футболом як на любительському, так і на професійному рівнях [7; 10]. Футбольна Сумщина завжди була багата на яскраві дарування, однак більшості з них так і не вдалося сповна реалізуватися. Перед тим як спробувати себе на високому рівні, зривали оплески місцевих вболівальників Борис Шуршин, Віктор Гальченко Володимир Шатохін, Валерій Жилін, В’ячеслав Хруслов, Сергій Страшненко, Василь Луговий, Віктор Соловйов. Із молодшого покоління варто виокремити Сергія Білозора, В’ячеслава Сердюка, Максима Білецького, Дмитра Бермудеса, Артема Безродного, Сергія Страшненка (молодшого), Олега Гусєва [4]. Стаття присвячена огляду й аналізу стану аматорського футболу в Сумській області в сезонах 2020, 2021, 2022 та 2023 років. Розглядаються зміни у форматі змагань, кількісний склад учасників турнірів і їхні результати. Проводиться детальний аналіз турнірних таблиць на різних етапах чотирьох останніх сезонів. Також висвітлені результати кожної команди, їхні місця в турнірних таблицях і географічний розподіл команд. Подані ключові статистичні дані чемпіонату Сумської області з футболу у визначених сезонах, кількість учасників у змаганнях різних рівнів і кількість зіграних матчів.

Посилання

Артьомов П.М. Субкультура футбольних хуліганів: особливості прояву та соціологічного вивчення на пострадянському просторі. Український соціум. 2005. № 2/3. С. 20–25.

Асоціація футболу Сумської області. Чемпіонат області. URL: https://ffs.sumy.ua/category/tournaments/cubobl/.

Про правовий режим воєнного стану : Закон України. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/389-19#Text.

Корзаченко Ю. Футбольна країна. Від Сяну – до Дону. Київ : Федерація футболу України, 2011. 294 с.

Крушицька Н., Матвєєв С., Кириченко Р. Футбол як засіб соціалізації учасників бойових дій: стан, проблеми, перспективи. Теорія і методика фізичного виховання і спорту. 2023. № 3. С. 69–73.

Кучеренко В.М., Рибалко П.Ф. (2021). Розвиток фізичних якостей студентів засобом гри у футбол. Редакційна колегія. 2021. № 140.

Психологічна підготовка юних футболістів в умовах шкільної спортивної секції / П.Ф. Рибалко та інші. Педагогічні науки: теорія, історія, інноваційні технології. 2023. № 3 (127).

Forms and Methods of Future Physical Education Teachers’ Training: An Analysis of Foreign Experience / Y. Shapran et al. Revista Românească pentru Educaţie Multidimensională. 2022. № 14 (1Sup1). Р. 127–144.

Суспільне: новини. Зіграні матчі Чемпіонату Сумської області з футболу. URL: https://suspilne.media/534949-zigrani-matci-cempionatu-sumskoi-oblasti-z-futbolu/.

Мосаєв Ю.В. Футбол як глобальне соціокультурне явище. Соціальні технології: актуальні проблеми теорії та практики. 2011. Вип. 52. С. 83–88.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-05-09