РОЗВИТОК ШВИДКІСНИХ ЯКОСТЕЙ У ХЛОПЦІВ 11-12 РОКІВ, ЯКІ ЗАЙМАЮТЬСЯ НАСТІЛЬНИМ ТЕНІСОМ
DOI:
https://doi.org/10.32782/olimpspu/2025.1.9Ключові слова:
настільний теніс, швидкісні якості, дослідження, тестуванняАнотація
Настільний теніс є одним з найпоширеніших та найдоступніших видів спорту, який цікавить та залучає людей різного віку, різної статі та різного рівня фізичної підготовки. Настільний теніс включає різноманітні елементи, що сприяють розвитку різних фізичних та психічних характеристик, що особливо важливо для дітей.Настільний теніс – це гра, де гравець повинен швидко реагувати на рух м'яча та дії опонента. Вищий рівень реакції і швидкість рухів призводить до кращого контролю над грою та більшої точності ударів. Для гри в настільний теніс, діти повинні мати розвинуті рухові навички. Гра в настільний теніс характеризується як рухова діяльність у змінних умовах, де виконання рухових дій з різною швидкістю м'язової роботи відбувається при інтенсивній обробці значного обсягу сенсорної інформації.Крім того, характерним є поєднання активних швидкісних дій з короткими періодами відпочинку.Технічна підготовка в настільному тенісі впливає на розвиток швидкісних якостей через покращену координацію рухів, реакційну швидкість, використання сили, точність та стійкість. Ці аспекти допомагають спортсменам досягти більш високого рівня гри та підвищити їх здатність до швидкого та ефективного виконання дій на столі.Фізіологічні особливості розвитку швидкісних якостей у дітей молодшого підліткового віку (11-12 років) вимагають специфічного підходу до навчально-тренувального процесу. При роботі з даною віковою групою варто звертати увагу на індивідуальні особливості дітей, стан їхнього здоров’я, їх інтерес до занять та мотивацію.Опираючись на дослідження науковців, аналіз наукової літератури була розроблена та експериментально перевірена програма розвитку швидкісних якостей у хлопців 11-12 років, які займаються настільним тенісом.
Посилання
Бабій В.Г. Використання засобів тенісу у підвищенні фізичного стану хлопчиків і дівчаток 12-14 років : автореф. дис. … канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.02. Дніпро, 2011. 20 с.
Бірук І.Д. Настільний теніс: Навчально-методичний посібник. Рівне: НУВГП, 2014. 164 с.
Гончарова Н. М. Сучасний стан проблеми профілактики функціональної моторної асемітрії у дітей молодшого шкільного віку у процесі оздоровчих занять тенісом. COLOR OF SCIENCE: Матеріали ІІІ Всеукраїнської електронної конференції. Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського. Вінниця, 2020. С. 25-30.
Гришко Л.Г. Організаційні засади залучення дітей до професійних занять з настільного тенісу. Актуальні наукові дослідження в сучасному світі. 2018. Вип. 3(35). С. 127-131.
Гришко Ю.Ю., Дейкун М.П., Носко М.О., Носко Ю.М. Руховий розвиток та стан здоров’я школярів та студентів навчальних закладів. Вісник Чернігівського національного педагогічного університету. Серія : Педагогічні науки. Чернігів, 2017. Вип. 142. С. 126-130.
Жуковський Є.І., Мичка І.В., Булгаков О.І. Настільний теніс: методичні рекомендації. Житомир: ЖДУ ім. І. Франка, 2021. 65 с.
Полякова А.В. Відбір перспективних спортсменів 11-13 років в настільному тенісі. Педагогіка, психологія та медико-біологічні проблеми фізичного виховання і спорту. 2007. №11. С. 77-79.
Прокопенко, К.В. Характеристика впливу засобів настільного тенісу на рівень фізичної підготовленості учнів молодших класів. Теорія та методика фізичного виховання. 2012. №6, С. 35-39.
Федоришин І., Кисельов В. Фізіологічні особливості розвитку швидкісних якостей у хлопців молодшого підліткового віку, які займаються настільним тенісом. Інноваційні і цифрові технології у процесі підготовки спортсменів в умовах формального і неформального навчання: матеріали ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції. Суми, 2023. С. 148-149.
Федоришин І., Кисельов В. Особливості розвитку швидкісних якостей у хлопців 11-12 років, які займаються настільним тенісом. Актуальні питання підготовки фахівців фізичної культури та спорту і спортсменів в олімпійських і неолімпійських видах спорту: матеріали ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції. Суми, 2023. С. 230-233.
Шевченко О.О. Зміни показників спеціальної фізичної підготовленості юних тенісисток на етапі початкової підготовки. Слобожанський науково-спортивний вісник. 2014. №6. С. 126-128.
Шевченко О.О., Асеєва Я.Ф. Контроль рівня спеціальної фізичної підготовленості спортсменів в групі базової підготовки тенісу настільного. Спортивні ігри. 2018. №4. С. 60-66.